telefon+90312 219 22 33Op. Dr. Burcu Saygan KaramürselOp. Dr. Burcu Saygan KaramürselJinekoloji, Genital Estetik, Doğum ve Perinatoloji Uzmanı
SORU SOR

G NOKTASI BÜYÜTME

Cinsel ilişki sırasında vajinal orgazmı sağlayan G noktası ,cerrahi olmayan, basit bir kollajen enjeksiyonu ile artık büyütülebiliyor. G shot adı verilen bu işlemin amacı ilişki sırasındaki orgazmın rahat bir şekilde sağlanabilmesidir.
G NOKTASI BÜYÜTME

G noktasının belirginleşmesi ve cinsel ilişki sırasında duyarlılığın arttırılması amacıyla uygulanılan G noktası büyütme işlemi “G shot” ve “G shot amplification”, “G spot amplification” isimleri ile de bilinmektedir.

G Noktası Büyütme Nedir?

Kadınlarda cinsel fonksiyon bozukluklarından birisi,orgazm olamama durumudur. Orgazm, kadınlarda erkeklerden farklı ve daha kompleks bir mekanizma ile gerçekleşmektedir. Psikolojik faktörler kadar, anatomik faktörler de orgazm oluşumunda etkilidir. Cinsel ilişki sırasında vajinal orgazmı sağladığı düşünülen G noktası, cerrahi olmayan, basit bir kollajen enjeksiyonu ile artık büyütülebilmektedir. Bu şekilde hem cinsel ilişki daha tatminkar olmakta hem de orgazm olma daha kolay bir hale gelmektedir.

Kadınlarda Orgazm Nasıl Olur?

Kadınlarda, anatomik olarak uyarılan bölgelerin farklılığı nedeniyle, temelde iki farklı orgazm tipi olduğu düşünülmektedir :G noktası (vajinal ) orgazm ve klitoral orgazm. Aslında her iki anatomik bölgenin  verdiği haz ve orgazm hisleri birbirinden oldukça farklıdır. Klitoris dış kısımda ,üretra denilen idrar yolunun dış açıklığının hemen üstünde yer alan ve yüzeyel temas ile orgazmı sağlayan erojen tepecik şeklinde bir bölgedir. Bu bölge sinir ağlarından oldukça zengindir. G noktası, ilk kez 1950 yılında Alman Jinekolog Dr. Ernest Grafenberg tarafından tanımlanmış olan diğer bir erojen bölgedir. Herhalde Dr. Ernest Grafenberg (1981-1957) bilimsel makalesinde bu bölgeyi ilk kez tarif ederken bu bölgeye kendi isminin baş harfinin verileceğinden habersizdi. Çünkü bu bölge, Dr. Grafenberg öldükten sonra “G noktası” adı ile anılmaya başlandı; bu sayede pek çok basın yayın kuruluşları tarafından konu biraz da abartılarak ayyuka çıkarıldı ve mizah konusu oldu. G noktası İngilizcede “G spot” olarak geçmektedir.

G noktası vajina içinde, ön duvarda, idrar kanalının hemen altında yer alan elle dokunmakla belirgin hale gelen erojen bir bölgedir. Bu bölgede erkekteki prostat bezine karşılık gelen ve vajina içinde kayganlaştırıcısalgı üreten “skene bezleri” toplu (kümeleşmiş) şekilde bulunmaktadır. Bu nedenle G noktasını bir organdan çok bir anatomik bölge olarak görmek daha doğru olacaktır. G noktası vajina içinde yer aldığından ötürü daha çok vajinal orgazmı sağlayan ana yapıdır. Vajinal orgazma “koital orgazm” (coital orgasm) veya “ilişki sırasında oluşan orgazm” isimleri de verilmektedir. Bazı bayanlar dışarıdan elle masturbasyon yolu ile veya sürtünerek klitoral orgazm olabilmelerine rağmen vajinal (koital) yoldan orgazmı yaşayamamaktan yakınırlar. İlişki sırasında (penis vajina içindeyken) orgazm olamama kişilerde güvensizlik duygusuna, mutsuzluklara, depresyona ve dönem dönem öfke patlamalarına neden olabilir. Maalesef ülkemizde pek çok bayan ,partnerine karşı “orgazm taklidi” yaparak durumu kurtarmaya çalışsa da ,zaman içinde bu durum ciddi sıkıntılara, ilişki problemlerine ve cinsel arzuda azalmalara sebep olabilmektedir. G noktası günümüzde artık  basit bir enjeksiyonla büyütülebilmektedir. G shot adı verilen bu işlemin amacı ilişki sırasındaki orgazmın rahat bir şekilde sağlanabilmesidir.

G Noktası Büyütme nasıl yapılır?

G noktası büyütme işlemi ilk defa ABD’li bir jinekolog olan Dr. David Louis Matlock tarafından uygulanmış ve daha sonra bu uygulama dünyadaki pek çok yerde yaygın hale gelmiştir. G shot için en sık olarak uygulanılan kolajenler arasında “hyaluronik asid” bulunmaktadır. Bazı cerrahlar bu bölgeye yağ enjeksiyonu ile  G noktası büyütme işlemi de yapmaktadır. Bunun için hastadan liposuction ile alınan kendi yağ dokusu kullanılabilir.

G shot işlemi birkaç dakika kadar süren oldukça basit, cerrahi olmayan, ancak mutlaka deneyim gerektiren bir uygulamadır. Kliniğimizde yaptığımız işlemler genelde lokal anestezi eşliğinde (bölgesel uyuşturma) ile olur. Bu nedenle işlem günü aç karınla gelmenize de gerek yoktur. İşlem sırasında ve sonrasında hastalarımız hiçbir şekilde ağrı hissetmez. Bu tür dolgu işlemlemlerinin tümünde olduğu gibi, ister yağ enjeksiyonu ,ister dolgu maddesi olsun yaklaşık 6 ay içinde emileceği için,enjeksiyonun tekrarlanması gerekebilir. Aynı gün içinde işlemden 6 saat kadar sonra cinsel ilişkiye girmenizde bir sakınca bulunmamaktadır.

Eğer şehir dışından gelecekseniz, işlemden hemen sonra yola çıkmanızda bir sakınca bulunmamaktadır. İstirahate de gerek yoktur.

OP. DR. BURCU SAYGAN KARAMÜRSEL CEVAPLIYOR
  • Y
    Yağmur19.01.2020

    Merhaba hocam ben de şu an sağlık alanında okuyan biriyim ve bazı konularda sorularım var. Ergenliğe girdiğimden beri sık sayılabilecek düzeyde mastürbasyon yapıyorum. Bazı cinsel ilişkilerimde zevk alırken bazılarında ise sadece penisin giriş çıkışından başka bir şey hissetmiyorum. Bunun klitoral orgazma /zevke alışmış olmamla bir alakası var mıdır? İkincisi ise insan vücudunun simetrik olmadığını biliyorum fakat benim sağ labium minorum 15 yaşından itibaren büyümeye başladı ve durdu. Sol labium minorum ise şu an (20) büyüyor. Bunda bir anomali var mı?

    Op. Dr. Burcu Saygan Karamürsel

    Öncelikle sayfamıza göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkürler. Buradan bu tür bilgileri paylaşamıyoruz ne yazık ki. Bunları muayene sonrası yüz yüze görüşmek daha uygun olur Sevgiler

SORU SOR
İLGİLİ VİDEOLAR
GENİTAL ESTETİK için RANDEVU TALEBİ ve FİYAT ÖĞRENME

* Lütfen form alanlarını giriniz, bilgileriniz gizli tutulmaktadır.

Op. Dr. Burcu Saygan KaramürselOp. Dr. Burcu Saygan KaramürselJinekoloji, Genital Estetik, Doğum ve Perinatoloji Uzmanı
0312 219 22330545 219 2234