telefon+90312 219 22 33Op. Dr. Burcu Saygan KaramürselOp. Dr. Burcu Saygan KaramürselJinekoloji, Genital Estetik, Doğum ve Perinatoloji Uzmanı
SORU SOR

G NOKTASI BÜYÜTME

Cinsel ilişki sırasında vajinal orgazmı sağlayan G noktası, cerrahi olmayan basit bir kollajen enjeksiyonu ile artık büyütülebiliyor. G shot adı verilen bu işlemin amacı ilişki sırasındaki orgazmın rahat bir şekilde sağlanabilmesidir.
G Noktası Büyütme

G Noktası Büyütme, Orgazm Aşısı nedir? G Noktası Aşısı nedir?

Kadın cinsel hazzını artırmaya ve orgazma yardımcı olmaya yönelik olarak G noktasını büyütmek için yapılan dolgu işlemidir.

İlk defa ABD ‘de jinekolog Dr David Matlock tarafından uygulanmıştır. Kadın cinselliği konusu son yıllarda çok araştırılan bir alandır. Bu konuda pek çok üniversitede kurulmuş olan Sexoloji bölümleri araştırmalar, anatomik ve fizyolojik çalışmalar yapmaktadır.

Bazı yazarlar G noktasının varlığına şüphe ile bakmakla beraber, bu bölgenin kadavralarda anatomik olarak gösterildiğine dair yayınlar mevcuttur.

Özellikle mastürbasyon ile orgazm olabilen ancak penetran cinsel ilişki ile orgazma olamayan (koital anorgazmi) kadınlarda G noktası büyütme işlemi tercih edilmektedir.

Kadında boşalma nasıl olur?

G noktası kadınlarda vajina girişinde ön duvarda yer alan erojen bir bölgedir. İlk defa 1950’lerdeDr Grafenberg tarafından tanımlandığı için, ölümünden sonra G noktası olarak adlandırılmıştır.

Bulunduğu bölgede, erkekteki prostat bezi eşdeğeri olan skene bezleri bulunur. Kadınların yaklaşık yüzde 10’unda bu bölge uyarıldığı zaman, erkeklerdeki ejakulasyon (boşalma) benzeri bir sıvı üretradan (idrar yolundan ) gelir.Ancak bu sıvının içeriği biyokimyasal olarak incelendiğinde, büyük ölçüde idrardan oluştuğu görülmüştür.

G noktası büyütme işlemi, G shot ya da orgazm aşısı olarak bilinmektedir.

Kadın cinsel siklusu olarak adlandırılan ve kadın vücudunun cinsellik karşısındaki fizyolojik tepkilerinin sınıflandırıldığı basamaklar aşağıdaki şekilde özetlenebilir:

Uyarılma: Fiziksel (dokunma, öpme, klitorisin uyarılması, meme uçlarının uyarılması vb.) ya da mental (erotik fantezi, erotik görseller vb.) olarak erotik uyaranlara karşı vücutta bazı değişik tepkiler olur. Genital bölgedeki kanlanma artışı, klitoris, labiumlar ve vajina duvarlarında şişmeye yol açar. Klitorisin V şeklindeki kolları iki yana doğru açılarak, vajinal giriş açılır. Genital bölgede kayganlaşma olması için sıvılar salgılanır. Meme uçları sertleşir. Rahim büyür ve yukarı doğru yer değiştirir.

Plato: Orgazm olmadan önceki cinsel uyarılma dönemidir. Dolaşım artar, kalp hızı ve solunum hızı artar. Cinsel uyarılma artarak devam eder.

Orgazm: Vajina duvarları kasılır, sıvı salgısı artar ve genel olarak yoğun bir haz durumu söz konusudur.

Rezolusyon (Çözülme): Kaslar gevşer ve kan basıncı düşmeye başlar. Kadınlarda, erkeklerden farklı olarak, multipl orgazm yaşanması potansiyeli olduğu bilinmektedir. Yani kadınlar, erkeklerin aksine çok kısa bir çözülme dönemi yaşadıktan sonra tekrar orgazm olabilirler.

G noktası büyütme ameliyatı ya da G noktası aşısı olarak bilinen işlem vajina ön duvarında üretraya yakın bir bölgede bulunan alanın daha fazla uyarılabilir hale gelmesi için çeşitli dolgu maddeleri ile büyütülmesi işlemidir.

G noktası nerededir?

Şu ana kadar yapılmış çeşitli bilimsel araştırmalar ile G noktası denilen bölgenin varlığı anatomik olarak gösterilmiştir. G noktası denilen kese benzeri yapının içine, cinsel uyarılma ile kan dolduğu ve vajina ön duvarının şiştiği bilinmektedir.

Kadavralar üzerinde yapılan anatomik çalışmalarda G noktası kompleksi olarak adlandırılan bölgenin arteriovenöz malformasyon benzeri yoğun bir damar ve sinir ağından oluştuğu gözlenmektedir. Büyüklüğünün ise kişiden kişiye değiştiği belirtilmiştir. Ayrıca etrafında dairesel ve çizgili kaslar bulunur.

Yapılan anatomik çalışmalarda genellikle üretranın sol tarafında, daha nadiren ise sağ tarafında yer aldığı gözlenmiştir.

G noktası nasıl bulunur?

Vajinanın girişinde, ön duvarda, yaklaşık 3-4 cm içeride bulunan ve kolay uyarılabilir bölge G noktasıdır.

Özellikle mesane dolu iken G noktası öne doğru geldiği için parmakla daha kolay hissedilebilir. Cinsel uyarılma sonrası, G noktası kanlanma artışı ile şişerek daha kolay ele gelir.

Vajinal Orgazm

Genel olarak kadın orgazmını klitoral orgazm ya da vajinal orgazm, G noktası orgazmı olarak ayırmak bilimsel olarak doğru bir yaklaşım değildir. Vajinal ilişki ile aktive edilen orgazm ya da klitoral uyarılma ile aktive edilen orgazm terimleri de aynı şekilde çok doğru değildir. Bir bütün olarak kadın orgazmından bahsedilebilir.

Vajinal orgazm olarak bazı kadınların adlandırdığı durum aslında çevredeki erektil organların uyarılması ile oluşur. Aslında klitoris ve G noktası adı verilen bölgelerdeki damar ve sinir yapıları birbiri ile içiçe geçmiş durumdadır. Dolayısı ile bu bölgelerin uyarılması sonucunda tek bir orgazmdan söz etmek mümkündür. Eğer vajinal penetrasyon sırasında klitoris eş zamanlı olarak yeterince uyarılırsa, orgazm her zaman mümkündür.

Vajinal orgazmı yaşayanlar hangi bölgelerin uyarıldığını ayırt edemeyebilir ancak anatomik çalışmalar bu bölgelerin ayrılmaz şekilde içiçe bulunduğunu göstermektedir.

Orgazm olamama yalnızca fiziksel bir sorun değildir. Orgazm problemi olan hastalarda, cinsel terapist tarafından detaylı bir öykü ve muayene ile yapılan değerlendirme sonrası ne tür bir tedavinin uygun olacağına karar verilmelidir.

G noktasını Uyaran Aletler

Çeşitli frekansta titreşim veren ve G noktasını ya da klitorisi uyarmak için kullanılan aletler genel olarak vibratör olarak adlandırılır. Çok farkli çeşitlerde bulunabilirler.Penise benzer yapıda olabilecekleri gibi, atnalı şeklinde hem vajina içini hem klitorisi uyarabilen formları da mevcuttur. Cinsel terapistler tarafından, vajinismus dahil eşitli cinsel fonksiyon bozukluklarının tedavisinde kullanılması önerilebilir.

G shot nasıl yapılır?

G noktası aşısı işlemi ofis koşullarında lokal anestezi altında yapılabilen bir işlemdir. Hastane ortamında yapılması gerekmez. Dolgu işlemi için kullanılan madde hyaluronik asit içeren bir dolgu maddesidir. Hyaluronik asit vücutta doğal olarak bulunan bir maddedir.

G shot işlemi sonrası aynı gün hasta normal hayatına devam edebilir. İşlem sonrası ağrı hissedilmez ve kanama olmaz.

İşlemin tamamı yaklaşık 15 dakika sürer. Ayrıca liposuction sonrası yağ dolgusu işlemi de G noktasına uygulanabilir.

Son yıllarda G noktasını büyütmek ve hassaslaştırmak için genital PRP (plateletten zengin plazma) işlemi de uygulanmaya başlamıştır. Yani hastanın kendi kanı santrüfüj edilerek hazırlanan sıvı G noktasına enjekte edilebilir.

G noktası aşısı yaptıranlar, sinirlerden yoğun olan bu bölge vajinada daha kolay uyarılabilir hale geldiği için, daha kolay orgazm olabildiklerini ifade ederler. G shot yaptıranların yorumları, cinsel ilişki sırasında önceden sorun yaşamamış olsalar dahi, G shot sonrası cinsel yaşamlarının daha keyifli olduğu yönündedir.

G shot sonrası ilişki için ne kadar beklenir?

G noktası dolgusu sonrası beklemeye gerek yoktur, aynı gün cinsel ilişki işlemden yaklaşık 4 saat sonra mümkündür.

G noktası dolgusu kimlere yapılamaz?

 • Hamileler,
 • İdrar yolu enfeksiyonu olanlar,
 • İdrar yollarında tümör olanlar,
 • Kan sulandırıcı ilaç kullananlar,
 • Kanama bozukluğu olanlar,
 • Dolgu maddesine alerjisi olanlar,
 • Vajinal enfeksiyonu olanlar,
 • Bağışıklık sistemi sorunu olanlar.

G noktası dolgusu kalıcı mıdır?

Sentetik dolgu maddelerinin hiçbiri kalıcı değildir. 6-8 ay içinde tekrar edilmesi gerekebilir. Ayrıca yağ alma işlemi (liposuction) yapılan hastalarda, kendi yağları özel olarak hazırlanıp G noktasına enjekte edilebilir.

G noktası dolgusu adet düzenini etkiler mi?

G shot hormonları ya da adet düzenini etkileyen bir işlem değildir.

G noktası dolgusu sonrası tampon kullanabilir miyim?

G shot sonrası tampon kullanılabilir. Ancak genel olarak enfeksiyonlardan korunmak için tamponun sık değiştirilmesi önerilir.

G noktası dolgusu hamile kalmaya /doğuma engel mi?

G shot hamileliğe ya da doğuma engel olacak bir işlem değildir. G noktası dolgusu yaptıranlar istedikleri zaman gebe kalabilir ve doğum yapabilir.

G shot sonrası lazer epilasyon yapılabilir mi?

G shot sonrası lazer epilasyon, ağda vb. işlemler yapılabilir.

Orgazm olabilen kadınlar G shot yaptırabilir mi?

Orgazm olabilen kadınlar da G noktasının uyarılabirliğini ve cinsel hazzı artırmak için G shot yaptırabilir.

G shot her yaşta yapılabilir mi?

G shot 18 yaşın üzerinde cinsel olarak aktif olan her kadına yapılabilir.

G shot menopozda yapılabilir mi?

G shot menopozdaki hastalara da yapılabilir. Bu hastalarda genital PRP uygulaması da hücre yenilenmesi için avantajlıdırAyrıca vajinal kuruluk ve esneklik kaybı varsa, hastalara doktor kontrolü ve gerekli testlerden sonra vajinal östrojen preparatları önerilebilir.

G noktası büyütme işlemi diğer genital estetik operasyonlar ile beraber yapılabilir mi?

Teknik olarak G noktası büyütme operasyonu labioplasti, vajinoplasti ya da klitoris estetiği ile aynı anda yapılabilir. Klitoris estetiği ve vajina daraltmanın da cinsel hazza katkısı olduğu için, bazı hastalar eş zamanlı işlem yaptırmayı tercih edebilir.

G shot devlet hastanesinde yapılır mı?

G noktası büyütme işlemi özel hastanelerde ya da kliniklerde genital estetik konusunda uzmanlaşmış jinekoloji uzmanları tarafından yapılır. G shot işlemi devlet hastanelerinde yapılmaz.

O shot nedir?

O shot PRP uygulamasında, kadının kolundan kan alındıktan sonra santrifüj edilir, plateletten zengin plzama ayırdedilerek klitoris etrafı ve vajinaya enjekte edilir. Kişinin kendi kanından elde edildiği için alerji riski yoktur. İçinde bulunan büyüme faktörleri, bölgede hücre yenilenmesi, kanlanma artışı ve sağlıklı doku büyümesini uyarır.

 • Orgazma katkısı olduğu bilinmektedir.
 • Ayrıca idrar kaçırma problemlerinde üretra desteği ve hücre yenilenmesi için tercih edilir.
 • Menopoz hastalarında vajinal hücre yenilenmesi için uygulanabilir.
 • Cinsel ilşkide kuruluk ve ağrı oluşumunu azaltır.
 • Vajinal bölge ve vulva daha genç görünür.

G Noktası Büyütme Fiyatı/G Shot Fiyatı

G noktası büyütme fiyatı ile ilgili detaylı bilgi için hekiminize danışınız.

OP. DR. BURCU SAYGAN KARAMÜRSEL CEVAPLIYOR
 • Y
  Ya***

  Merhaba hocam ben de şu an sağlık alanında okuyan biriyim ve bazı konularda sorularım var. Ergenliğe girdiğimden beri sık sayılabilecek düzeyde mastürbasyon yapıyorum. Bazı cinsel ilişkilerimde zevk alırken bazılarında ise sadece penisin giriş çıkışından başka bir şey hissetmiyorum. Bunun klitoral orgazma /zevke alışmış olmamla bir alakası var mıdır? İkincisi ise insan vücudunun simetrik olmadığını biliyorum fakat benim sağ labium minorum 15 yaşından itibaren büyümeye başladı ve durdu. Sol labium minorum ise şu an (20) büyüyor. Bunda bir anomali var mı?

  Op. Dr. Burcu Saygan Karamürsel

  Öncelikle sayfamıza göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkürler. Buradan bu tür bilgileri paylaşamıyoruz ne yazık ki. Bunları muayene sonrası yüz yüze görüşmek daha uygun olur Sevgiler

SORU SOR
İLGİLİ VİDEOLAR
GENİTAL ESTETİK için RANDEVU TALEBİ ve FİYAT ÖĞRENME

* Lütfen form alanlarını giriniz, bilgileriniz gizli tutulmaktadır.

Op. Dr. Burcu Saygan KaramürselOp. Dr. Burcu Saygan KaramürselJinekoloji, Genital Estetik, Doğum ve Perinatoloji Uzmanı
0312 219 22330545 219 2234