telefon+90312 219 22 33Op. Dr. Burcu Saygan KaramürselOp. Dr. Burcu Saygan KaramürselJinekoloji, Genital Estetik, Doğum ve Perinatoloji Uzmanı
SORU SOR

GENİTAL ESTETİK ANKARA

Genital estetik, genital bölgede genellikle daha orantılı ve estetik bir görünüm için yapılır. Genital estetik, barbie vajina estetiği, genital gençleştirme, vajinal gençleştirme adı altında yapılan çeşitli estetik operasyonlar bulunmaktadır.
Genital Estetik Ankara

Genital Estetik Nedir?

Genital estetik, genital bölgede genellikle daha orantılı ve estetik bir görünüm için yapılır. Ama temelde genital bölgedeki bazı fonksiyonları iyileştiren ve dolaylı olarak cinsel yaşantıya da katkıda bulunan girişimlerin tümü genital estetik müdahaleler kapsamına girer.

Genital Gençleştirme Nedir?

Genital bölgeye yapılan işlemlerin bir kısmı, yaşlanma, kilo alıp verme, doğumlar ya da hormonlara bağlı çeşitli değişiklikleri gidermeye yöneliktir. Bu nedenle genital gençleştirme olarak da adlandırılırlar.

Genital Bölge Anatomisi

Vajinanın dışında bulunan genital organların anatomisi, genital estetik operasyonları anlayabilmek için önemlidir. Dış genital organların bütünü vulva olarak adlandırılır. Vulvanın kısımları:

 • Labium minus (iç dudaklar),
 • Labium majus (dış dudaklar),
 • Mons pubis (Venüs tepeciği),
 • Klitoris,
 • Üretra (idrar yolunun çıkışı),
 • Vestibül ve içindeki salgı bezleridir.

Labium Minuslar

Vajinanın girişinde iki taraflı olarak, içte yer alan yapılardır. Üzeri mukoza ile kaplı ve içi bağ dokuyla ve damarsal erektil dokuyla doludur. Çok fazla hassas sinir ucu ve reseptör içerdikleri için, dokunmaya ve basınca duyarlı dokulardır.

Vajina

Arkalarında yağ dokusu ve düz kaslar bulunur. İçinde sıvı salgılayan bezler vardır ve ilişki sırasında kayganlığı sağlar. Temelde iki bölümden oluşurlar.

Üst kısımları iki taraftan gelip ortada birleşerek klitorisi kapatan prepusyumu oluşturur. Alt kısımları ise karşılıklı birleşerek klitorisin frenulumunu oluşturur.

Vajinadaki İç Dudaklar

 • İç dudakların görevi vajinanın girişini kapatarak vajinayı, üretrayı ve klitorisi dış etkenlerden korumaktır.
 • Aynı zamanda içlerinde bulunan salgı bezleri sayesinde cinsel ilişki öncesi ve ilişki sırasında sıvı salgılayarak vajinanın kayganlaşmasını sağlar ve tahriş olmasını önler.
 • Ayrıca cinsel uyarılma ile yanlara doğru açılırlar. Bunu hem klitorisin V şeklinde kolları, hem de içlerinde bulunan damarların şişip kanlanması ile sağlarlar.

Dış Dudaklar (Labium Majuslar)

Labium majus yani dış dudaklar, iç dudakların dışında yer alırlar. Dışları cilt ve içleri yağ dokusuyla kaplıdır.

Vajinadaki dış dudaklar ne işe yarar?

Ortalarında bulunan daha hassas ve ince dokulu yapıları, yani üretra, klitoris, iç dudaklar ve vajina girişini kapatıp korumaktır.

Genital Estetiği Ankara

Genital estetik Ankara kliniğimizde, barbie vajina estetiği, genital gençleştirme, vajinal gençleştirme adı altında yapılan çeşitli estetik operasyonlar yapılmaktadır. Bunlar bazı hastalarda birarada, bazılarında tek tek uygulanabilmektedir. Hangi operasyon ya da işlemin gerekli olabileceğine, ancak muayene sonrası karar verilebilir.

Genital estetiği içeren operasyonlar şunlardır;

 1. Barbie Vajina Estetiği
 2. Klitoris Estetiği
 3. Labioplati (İç ve Dış Dudak Operasyonları)
 4. Vajina Daraltma
 5. G Noktası Enjeksiyonları (G Shot)

1. Barbie Vajina Estetiği nedir?

Kadınların bir kısmında genital bölgede iç dudaklar,dış dudakların ortasından görülebilecek kadar büyük, asimetrik ya da sarkık olabilir. Bazı kadınlar bu görüntü yerine, dış dudakların ortasında yalnızca Venüs yarığı adı verilen çizginin görünmesini tercih edebilir. Bu görüntüyü elde etmek için yapılan cerrahi müdahalelere barbie vajina estetiği adı verilir.

2. Klitoris Estetiği Nedir?

Erkeklerdeki penise benzeyen erektil bir organdır. Embriyolojik olarak aynı yapıdan köken alırlar. Kadında klitoris oluşurken, erkekte testosteron etkisiyle penis oluşur. Cinsel uyarılma ile kanlanması artar ve penis gibi sertleşir ereksiyon olur.

Klitoriste çok fazla sinir ucu bulunduğu için dokunmaya, sıcaklık farkına ve basınca karşı aşırı duyarlı bir organdır. Basınç ve dokunma ile uyarılabilir ve sertleşir, ayrıca V şeklindeki vajina girişinin iki tarafındaki kolları açılarak, vajina girişini ilişkiye hazır hale getirir.

Klitorisin temelde üç görevi bulunur:

 • Cinsel ilişkide uyarılmak, kadın orgazmını sağlamak,
 • Cinsel ilişkide sertleşerek üretra yani idrar yolunun girişini kapatmak ve mikropların mesaneye geçişini engellemek,
 • Klitorisin V şeklinde kolları bulunur. Bunlar vajinanın girişine doğru iki yandan uzanır. Cinsel uyarılma ile bu kollar da şişerek açılır ve vajinal girişi ilişkiye hazır hale getirir.

3. Labioplasti

Labioplasti genel olarak iç ve dış dudak operasyonlarının bütününe verilen isimdir. Ancak halk arasında dudak estetiği ya da labioplasti ile kastedilen, daha çok iç dudaklara yapılan cerrahi müdahaledir.

4. Vajina Daraltma

Tanım olarak vajinoplasti, vajinası olmadan doğan kız çocuklarına cerrahi olarak barsak mukozası kullanılarak yeni vajina oluşturulması işlemidir. Halk arasında yerleşmiş bulunan yaygın kullanımı ile vajina daraltma / vajina gençleştirme / vajina sıkılaştırma işlemleri kastedilmektedir.

5. G Noktası Enjeksiyonları (G Shot)

Kadın cinsel hazzını artırmaya ve orgazma yardımcı olmaya yönelik olarak G noktasını büyütmek için yapılan dolgu işlemidir. Bazı yazarlar G noktasının varlığına şüphe ile bakmakla beraber, bu bölgenin kadavralarda anatomik olarak gösterildiğine dair yayınlar mevcuttur.

Ameliyatsız genital estetik mümkün mü?

Genital estetik ameliyatı alternatifi olarak geliştirilen lazer, radyofrekans ya da ultrasonografi dalgaları ile çalışan çeşitli cihazlar bulunmaktadır. Etkinlik olarak cerrahi operasyon ile kıyaslanamazlar. Cerrahi yöntemler her zaman daha etkilidir. Ancak özellikle vajina beyazlatma amacıyla lazer kullanımı son yıllarda yaygınlaşmaktadır.

Genital estetik devlet hastanesinde yapılır mı?

Devlet hastanelerinin, yani kamuya ait hastanelerin yoğun çalışma temposu nedeniyle genital estetik ameliyatları sosyal güvence kapsamında yapılmamaktadır.

Genital estetik için hastanede yatış gerekir mi?

Genital estetik ameliyatlarının hepsi klinik ortamında ya da hastane ortamında günübirlik olarak uygulanabilmektedir. Gece hastane yatışı olmadan, işlem uygulandıktan sonra hasta aynı gün evine gidebilir.

Genital estetik kaç günde iyileşir?

Genital estetik ameliyatları, yapılan işleme göre değişmekle beraber ortalama bir-bir buçuk ay içinde tamamen iyileşir. Ancak vajina beyazlatma ya da G shot gibi cerrahi olmayan uygulamalar bir iyileşme süresi gerektirmez. Hastalar aynı gün cinsel ilişkide bulunabilir.

Genital Estetik Yorumları

Genital estetik yaptıranların yorumları için web sayfamızdaki hasta yorumlarını inceleyebilirsiniz.

OP. DR. BURCU SAYGAN KARAMÜRSEL CEVAPLIYOR
 • Ş
  Şe***

  Hocam bende biraz genetik olarak birazda kilo sebebiyle zaten var olan venus tepeciği yaş ilerlemesiyle şimdi daha kötü bir şekil aldı çok rahatsızlık duyuyorum eşimden dahi utanıyorum böyle bir ameliyat nasıl olur kaç saat sürer ameliyat sonrası nelere dikkat etmem lazım ve fiyat ne kadar bana bu konuda bilgi verirseniz çok sevinirim Saygılarımla

  Op. Dr. Burcu Saygan Karamürsel

  Merhaba Sayfamıza göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkürler. Size telefonla geri dönüş yapıyoruz. İyi günler

SORU SOR
SİZDEN GELENLER
İLGİLİ VİDEOLAR
GENİTAL ESTETİK için RANDEVU TALEBİ ve FİYAT ÖĞRENME

* Lütfen form alanlarını giriniz, bilgileriniz gizli tutulmaktadır.

Op. Dr. Burcu Saygan KaramürselOp. Dr. Burcu Saygan KaramürselJinekoloji, Genital Estetik, Doğum ve Perinatoloji Uzmanı
0312 219 22330545 219 2234