telefon+90312 219 22 33Op. Dr. Burcu Saygan KaramürselOp. Dr. Burcu Saygan KaramürselJinekoloji, Genital Estetik, Doğum ve Perinatoloji Uzmanı
SORU SOR

KLİTORİS ESTETİĞİ

Genital estetik yöntemlerinden Klitoris estetiği cerrahisi ile, klitoris etrafındaki cilt katmanlarının çıkarılarak, klitorisin daha duyarlı hale getirilmesi ve böylece, cinsel uyarılmanın daha fazla olması amaçlanmaktadır.
KLİTORİS ESTETİĞİ

Klitoris Estetiği Nedir?

Klitoris dış kısımda, üretra denilen idrar yolunun dış açıklığının hemen üstünde yer alan ve yüzeyel temas ile orgazmı sağlayan erojen tepecik şeklinde bir bölgedir. Bu bölge sinir ağlarından oldukça zengindir.

Klitoris cinsel ilişki sırasında "aynı erkeğin penisi gibi" içi kanla dolarak şişer. Klitoris içeriğindeki sinir yoğunluğundan dolayı oldukça hassastır ve kadınlarda orgazmı sağlayan ana organdır. Klitorisin kanlanımının artışı ile oluşan orgazma "klitoral orgazm" adı verilir.

Klitoral hood redüksiyonu ya da hoodektomi, cerrahi olarak klitorisi kaplayan ya da çevreleyen fazla dokunun çıkarılması işlemidir.Klitoris kadınlarda cinsel uyarılmayı sağlayan, erektil ve sinir ağlarından zengin bir dokudur. Klitoris etrafında bulunan dokulara hood adı verilir. Bu dokunun büyük olması, cinsel ilişki sırasında uyarılma ve zevk almayı engelleyebilir. Klitoris estetiği de bu amaçla yapılır

Klitoris Estetiği Ne Amaçla Yapılır?

Klitoris dokusun tek görevi cinsel uyarılma ve orgazmın sağlanmasıdır.Kadında bulunan klitoris dokusu, erkekte bulunan penis dokusunun eşdeğeri olarak düşünülebilir. Bazı durumlarda bu doku çok büyük, geniş olması sebebiyle klitorisin uyarılmasını engelleyebilir. Ayrıca bu dokunun büyük olması, mayo ya da dar giysilerde kişiye rahatsızlık verebilir, ya da estetik olarak hoş görünmeyebilir.

Klitoris estetiği cerrahi ile klitoris etrafındaki cilt katmanlarının çıkarılarak, klitorisin daha duyarlı hale getirilmesi ve böylece, cinsel uyarılmanın daha fazla olması amaçlanmaktadır. Ayrıca klitoris estetiği, klitoris görüntüsünün düzeltilmesi için de uygulanabilir. Bu tür cerrahide mümkün olduğu kadar klitorisin uzağında kalınarak klitoris çevresinde skar oluşumu engellenmelidir.

Ayrıca labioplasti, yani iç dudakların küçültülmesi operasyonu sırasında da, daha estetik bir görünüm için, klitoris etrafında bulunan fazla doku çıkarılabilir. Çünkü genellikle daha önce görüntüsü rahatsızlık vermese dahi, labioplasti sonrası, iç dudaklar küçüldüğü için,klitoris üzerinde bulunan fazla doku, göze çarpıp,rahatsızlık verici olabilmektedir.

Klitoris Estetiği Ankara

Klitoris estetiği Ankara operasyonu, genellikle günübirlik, lokal anestezi ve sedasyon altında uygulanabilen bir cerrahi işlemdir. Sedasyon altında, hasta uyuyor olduğu için, işlem sırasında ağrı hissetmez, uyandığı zaman da işlemi hatırlamaz. Lokal anestezi de eş zamanlı uygulandığı için, uyandığı sırada uyuşukluk olacağı için ağrı hissetmez. Şehir dışından gelen hastalar, cerrahi sonrası aynı gün yola çıkabilirler.

Klitoris Estetiği Sonrası

İlk birkaç gün ameliyat bölgesinde ağrı olması normaldir. Eve gidince hastaların kullanması için ağrı kesici reçete edilir. Bu bölgenin cildi, ince ve hassas olduğu için, cerrahi sonrası şişlik ve hematom oluşumunu azaltmak amacıyla, ilk birkaç gün aralıklı buz uygulaması yapılması hastalarımıza önerilmektedir. Tam iyileşme süresi ortalama 6 haftadır. Bu süre zarfında, yüzme ve diğer spor aktivitelerine ara verilmelidir. Kullanılan tüm dikiş materyalleri kendiliğinden eriyen tipte olduğu için, dikiş alınmayacaktır. Ancak iyileşme sürecinde kontrol randevusu verilecektir.Hastalar genellikle 4-5 gün içerisinde işe dönebilirler. Cinsel aktiviteye dönmek için ise 6 hafta iyileşme sürecinin tamamlanması önerilmektedir.

OP. DR. BURCU SAYGAN KARAMÜRSEL CEVAPLIYOR
SORU SOR
SİZDEN GELENLER
İLGİLİ VİDEOLAR
GENİTAL ESTETİK için RANDEVU TALEBİ ve FİYAT ÖĞRENME

* Lütfen form alanlarını giriniz, bilgileriniz gizli tutulmaktadır.

Op. Dr. Burcu Saygan KaramürselOp. Dr. Burcu Saygan KaramürselJinekoloji, Genital Estetik, Doğum ve Perinatoloji Uzmanı
0312 219 22330545 219 2234