telefon+90312 219 22 33Op. Dr. Burcu Saygan KaramürselOp. Dr. Burcu Saygan KaramürselJinekoloji, Genital Estetik, Doğum ve Perinatoloji Uzmanı
SORU SOR

VAJİNA DARALTMA

Vajina daraltma ameliyatı, kadın ve erkekte ilişki sırasında duyarlılık hissini artırılarak cinsel hazzı olumlu yönde etki etmesi için yapılır. Yapılan bir çalışmada genital estetik sonrasında seksüel partnerin tatmini %83 olarak bildirilmiştir.
VAJİNA DARALTMA

Vajina Daraltma Ameliyatı

Genital Estetik cerrahi operasyonları içerisinde sıklıkla başvurulan cerrahi girişim vajinoplasti işlemidir. Diğer bir adıyla vajina daraltma operasyonudur. Asıl olarak vajinayı daraltmaya yönelik bir müdaheledir. Vajina daraltma, hem kadında hem de erkekte ilişki sırasında duyarlılık hissini arttırarak cinsel hazzı olumlu yönde etkilemektedir. Yapılan bir çalışmada genital estetik sonrasında seksüel partnerin tatmini %83 olarak bildirilmiştir.

Kullanılan terim, doğuştan vajinası olmayan hastalara vajina yapılması anlamına geldiği için, çok doğru olmamakla beraber, bugün hem halk arasında hem de Ankara'da Vajina Daraltma cerrahi prosedürünün yaygın olarak kullanımı vajinoplasti şeklinde olduğu için, biz de bu terimi kullanmayı tercih ettik.

Vajina daraltma ya da gençleştirme işlemi, menopoz, yaşlanma, doğumlar, geçirilmiş cerrahilere ya da kiloya bağlı oluşan, vajinal gevşemeyi tedavi ederek, kadınların kendine olan güveni ve cinsel hazzı artırmaya yönelik yapılmaktadır.

Vajinoplasti Fiyatları Ankara 2020

Vajinoplasti Ankara Fiyatları 2020 yılında farklı kliniklerde, kullanılan yöntem, malzeme ve anesteziye bağlı olarak farklılıklar olabilmektedir. Kliniğimizden bilgi almak için +90312 219 2233 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Vajinoplasti Kimlere Yapılır?

Yukarıda belirtilen organ sarkması hissi, ellerine gelen kitle şikayeti, istemsiz idrar, gaz ya da gayta kaçırma sorunu ve cinsel ilişkide genişlik  hissi ve doyum azlığı şikayeti olan, doğum dikişleri kötü iyileşmiş hasta grupları için Ankara ilinde vajinoplasti operasyonu ile, vajinadaki anatomik bozukluk ve genişlik düzeltilebilir.

Bu tür cerrahi sonrası gerek cinsel hayatta doyum artışı, gerekse kişinin kendine olan güveninde artış gözlemlenir.Vajinal sıkılaşma sonrası gerek erkek gerekse kadında duyarlılık artışı ve his kaybı sorununda düzelme olur. Anorgazmi (orgazm olamama) sorunu varsa bunda düzelme gözlenir. Ayrıca gaz, gayta, idrar kaçırma sorunları varsa düzelir.

Vajina Daraltma Ankara

Ankara daki kliniğimizde uygunanan cerrahi vajina daraltma yöntemi, sedasyon altında, eş zamanlı lokal anestezi ile operasyonun uygulanmasıdır. Cerrahi sırasında vajina ön ve arka duvarından wedge şeklinde dokular çıkarılarak, vajina mukozası daraltılır. Aynı zamanda, vajinayı çevreleyen levator ani kasına da sıkılaştırıcı derin dikişler uygulanarak, sıkılaşma ve darlığın uzun süreli kalıcı olması sağlanır. Ayrıca eşlik eden idrar ya da gaz, gayta kaçırma sorunları varsa, bu sorunlara da aynı cerrahi sırasında müdahele edilebilmektedir. Özellikle idrar kaçırma tedavisi ilgili bölüme daha detaylı olarak web sitemizden ulaşabilirsiniz.

Vajinoplasti sırasında vajinanın ne kadar daraltılacağı, hekimin tecrübesiyle belirlediği bir konudur. Burada önemli olan, optimum bir vajinal genişliğin sağlanmasıdır. Ayrıca vajina esnek bir organ olduğu için yıllar içerisinde küçük bir miktar da olsa esneme olacağı gözönüne alınmalıdır.

Cerrahi sırasında eş zamanlı olarak perine olarak adlandırılan, vajina ve anüs arasında bulunan dokuya da müdahele edilebilmektedir(Perineplasti). Bu şekilde gerek doğum sırasında uygulanan epizyotomiye bağlı kötü iyileşen yaralar düzeltilebilir gerekse burada bulunan koyu renkli, hoş olmayan dokular çıkarılabilir.

Eğer hastanın gereksinimi varsa, eş zamanlı olarak labioplasti, klitoral hood rezeksiyonu gibi diğer cerrahi işlemler de uygulanabilmektedir. Vajinoplasti ameliyatı sonrası bazı hastalarda, cerrah tarafından vajina içerisine tampon yerleştirilmesi gerekebilmektedir. Bu tampon 1 ya da 2 gün içerisindeki kontrol muayenesinde basitçe vajinadan alınmaktadır.

Vajina Daraltma Teknikleri

Alternatif olarak günümüzde lazer radiofrekans ya da ultrasonografi dalgaları gibi enerji yöntemleri kullanılarak vajina sıkılaştırma yapılabilmektedir. Özellikle cerrahinin getirdiği işten uzak kalma ve ameliyat sonrası ağrı, kanama benzeri durumları yaşamak istemeyen hastalar, cerrahi olmayan yöntemleri tercih etmektedir. Kliniğimizde her hasta bazında değerlendirme, ön görüşme ve muayene sonrası, hastalara cerrahi ya da alternatif yöntem seçeneklerinden hangisinin uygun olduğuna karar verilmektedir.

Lazerle Vajina Daraltma

Son yıllarda, cerrahi vajina daraltma yöntemine bir alternatif olarak geliştirilmiştir. Herhangi cerrahi bir kesi ya da dikiş kullanılmadığı için bazı hastalar tarafından tercih edilmektedir.

Vajina içine bir prob yardımıyla uygulanan lazer ışınları ile  yaklaşık 3 mm derinliğe kadar dokular ısıtılarak, burada, bağ dokusu içinde bulunan kollajen ve fibroblastların aktive edilmesine ve bu şekilde bağ dokunun güçlendirilmesine dayalı bir sıkılaştırma yöntemidir. Kullanılan cihaz ve hastaya bağlı olarak 6-8 hafta aralıklarla toplam, 3-4 seans uygulama gerekebilir. Cerrahi olmayan tedavilerin uzun dönem etkinliği, cerrahi tedaviler kadar yüksek olmamakla beraber, iyi seçilmiş hastalarda,sonuçlar yüze güldürücü olabilir.

Ultrasonografi Dalgalarıyla (HIFU) Vajina Daraltma

Lazere benzer bir etki mekanizması vardır. Vajina içine bir prob yardımıyla uygulanan  ultrasonografik dalgalar, dokuları yaklaşık 4.5 mm derine kadar ısıtabilmektedir. Bu anlamda etkinliği lazere göre daha derin dokularda olabilmektedir. Lazere göre yanma ve ısı hissi daha azdır. Genellikle tek seans tedavi yeterli olmaktadır. Ayrıca aynı teknoloji, vulva beyazlatma ve idrar kaçırma tedavisi için de kullanılabilmektedir. Bu tür tedavi sonrası normal doğum yapmak için hiçbir engel bulunmamaktadır.

Vajina daraltma ameliyatı ne kadar sürer?

Ameliyat süresi ortalama yarım saat ile bir saat arasında değişmektedir.Sedasyon eşliğinde yapıldığı için, uyandıktan sonra hastanın bir süre dinlenmesi gerekir. Çoğu hastada günübitrlik cerrahi bir işlem olarak uygulanmaktadır.Şehir dışından gelen hastalar arzu ederse aynı gün evlerine döneilmektedir.

Lazerle vajina daraltma ne kadar sürer?

Ortalama her seans hazırlıkla beraber  yaklaşık 20-30 dakika sürer. Hastanede yatmayı gerektirmeyen bir tedavi yöntemidir.

Lazerle vajina daraltmanın vajina daraltma ameliyatına göre farkı nedir?

Herhangi bir kesi ya da dikiş kullanılmayan kanamasız bir tedavi yöntemidir. Cerrahiden farkı,tedavi sonrası istirahat gerektirmemesidir. Ancak cerrahi gibi etkisini hemen göstermez. Sonuçlar en erken 3 ay içerisinde alınabilir. Birden çok seans gerekebilir. Ayrıca uzun dönem sonuçları, cerrahi kadar etkili olmayabilir.

Vajina daraltma ameliyatı sonrası nelere dikkat edilmelidir?

Vajina daraltma ameliyatı sonrası, hastalar aspirin dışında her türlü ağrı kesiciyi kullanabilirler. Cerrahi öncesi ve sonrası birkaç gün süreyle, R1, R2 şeklinde yani daha sıvı gıdalarla (çorba, komposto,püre, meyve suyu, süt vb.) beslenmeleri uygun olur. Vajinoplasti ameliyatı sonrası hastalar ayakta duş şeklinde yıkanabilirler. Ancak oturarak yıkanmak, küvette yıkanmak, havuza girmek önerilmemektedir. Ayrıca spor, bisiklete binmek ve cinsel aktivitede bulunmak da ilk 6 hafta içerisinde önerilmez. Yine lazer epilasyon, ağda, jilet uygulması da ilk 6 hafta içerisinde önerilmez. Vajinoplasti sonrası kanlı, sulu akıntılar olması normaldir. Ancak iltihaplı, kötü kokulu bir akıntı ya da çok şiddetli ağrı durumunda bir kontrol gerekir. Operasyon sonrası dikişler kendiliğinden erimektedir alınmasına gerek yoktur.

Vajina daraltma sonrası ne zaman ilişkiye girilebilir?

Operasyon sonrası genellikle doktorunuz tarafından en az bir kontrol muayenesi yapılarak iyileşme değerlendirilir. İlk cinsel ilişki ortalama 6 hafta içerisinde gerçekleşebilir.

Vajina daraltma operasyonu belli olur mu?

İyileşme tamamlandıktan sonra hastanın partnerinin ameliyat olduğunu anlaması mümkün değildir.

Vajina daraltmanın riskleri var mı?

Ameliyat sonrası ilk hafta ağrı ve sızıntı şeklinde kanama olabilir. Genellikle tecrübeli hekimler tarafından uygulandığı ve hastalar doktorları tarafından yapılan önerilere uyduğu takdirde, cerrahi sonrası komplikasyon riski son derece düşüktür.Bu komplikasyonlar nadiren görülen enfeksiyon, kanama ve çevre organ yaralanmaları şeklindedir.

Vajina genişlemesi

Vajinada genişlik hissi bazı hastalarda doğum sonrası gelişebilmektedir. Özellikle zor ve tekrarlayan vajinal doğumlardan sonra, vajinada genişleme ve kaslarda yırtıklar oluşabilmekte, eğer epizyotomi açıldıysa, buna bağlı hoş görünmeyen yara iyileşmesi bulunabilmektedir. Ayrıca bazı hastalar vajinadan gaz kaçırma şikayetiyle başvurabilirler. Yine cinsel ilişki sırasında partnerinin ya da kendisinin, bu bolluk nedeniyle his ve doyumlarında bir azalma olduğunu ifade eden hastalar da bulunmaktadır.

Doğum sonrası bazı hastalarda, dokulardaki zayıflama ve sarkmaya bağlı olarak sistosel (vajina ön duvarında mesanenin sarkması / fıtıklaşması) ya da rektosel (vajina arka duvarında rektumun sarkması / fıtıklaşması) gelişebilmektedir. Hatta bunlara bağlı olarak, öksürme, hapşurma, zıplama sırasında oluşan basınçla istemsiz idrar kaçırma sorunu bulunabilir. Ya da rektosel ve sfinkter kaslarındaki yırtıklar sonrası büyük abdesti kontrol edememe gibi sorunlar da bulunabilir. Bazı doğum yapmamış hastalar da yapısal olarak vajinal genişlikten şikayet edebilirler. Bu genetik olarak dokuların yapısının daha elastik olmasından kaynaklanan bir durum olabilir. Vajina daraltma işlemi bu sebeplerle yapılmaktadır.

Hastaların bir kısmı vajinada organ sarkmalarına bağlı bir dolgunluk hissi, ya da ellerine gelen kitle hissiyle başvurabilir. Bazılarının vajinadan istemsiz gaz, gayta ya da idrar kaçırma problemi vardır. Bir kısım hasta ise, cinsel ilişki sırasında, vajinanın geniş olduğunu hissederek, cinsel hazzın azaldığını ifade eder.

Vajina daraltma egzersizleri

Vajina etrafında bulunan PC kasları, çizgili kaslar olduğu için, bu kasların egzersizlerle çalıştırılması ve güçlendirilmesi mümkündür. Bu egzersizlere Kegel egzersizi adı verilmektedir. Bu kasları hastalar en kolay idrar yaparken, idrarını tutmaya çalıştığı sırada hissedebilir.İdrarı tutarken bu kaslar kasılır, idrarı yaparken ise kaslar gevşer. Kasların bu şekilde her gün düzenli olarak 50-100 kere kasılıp gevşetilmesi ile vajinada bir miktar sıkılaşma sağlanabilir. Bu egzersizler aynı zamanda, pelvik tabanda gevşemeye bağlı idrar kaçırma sorunu olan hastalarda da bir miktar düzelme sağlayabilir. Bu tür egzersizlerin sonuçlarını çok kısa sürede almak mümkün olmayabilir. Ayrıca etkinliği de hafif vakalarda daha fazladır. Sarkma ve genişliğin çok olduğu vakalarda, cerrahi yöntem kadar etkili olmayabilir.

OP. DR. BURCU SAYGAN KARAMÜRSEL CEVAPLIYOR
 • D
  Demira01.12.2019

  Vajina daraitma operasyoni hakkimda ve fiyat konusinda bilgi almak istiyorum. Tarafima donus yaoarsaniz sevinirim iyi çalışmalar

  Op. Dr. Burcu Saygan Karamürsel

  Öncelikle sayfamıza göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkürler. En kısa zananda size geri dönüş yapıyoruz.

 • N
  Neri15.11.2019

  daha önce doğum yapmadım vajina daraltma operasyonu yaptırmak istiyorum doğum sonrası tekrar genişleme olur mu ameliyat sonrası hemen günlük hayatımıza devam edebiliyor muyuz ve fiyat bilgisi alabilir miyim

  Op. Dr. Burcu Saygan Karamürsel

  Öncelikle sayfamıza göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkürler. En kısa zananda size geri dönüş yapıyoruz.

 • F
  Fatos10.10.2019

  Vajina daraltma ameliyati fiyatini ogrenmek istiyorum

  Op. Dr. Burcu Saygan Karamürsel

  Öncelikle sayfamıza göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkürler. En kısa zamanda size geri dönüş yapıyoruz.

 • M
  Mrltem01.10.2019

  Vajinoplasti ameliyatı olmak istiyorum fiyat ögrenebilirmiyim

  Op. Dr. Burcu Saygan Karamürsel

  Öncelikle sayfamıza göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkürler. En kısa zananda size geri dönüş yapıyoruz.

 • M
  Mrb Ben 2 Yılık Evliyim Ve 1 Yasında Kızım Var Vajinam Genişmiş Ve Geniş Oldgu Icin Istemsizce Gaz Çıkarıyor Hem Ilişkide Hem Noramlde Bu Beni Cok Rahatsız Ediyor Eşim Benden Haz Almadıgını Söylüyor24.09.2019

  mrb ben 2 yılık evliyim ve 1 yasında kızım var vajinam genişmiş ve geniş oldgu icin istemsizce gaz çıkarıyor hem ilişkide hem noramlde bu beni cok rahatsız ediyor eşim benden haz almadıgını söylüyor

  Op. Dr. Burcu Saygan Karamürsel

  Öncelikle sayfamıza göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkürler. Bu durum doğuma bağlı olabilir. En kısa zamanda size geri dönüş yapıyoruz.

 • C
  Cennet22.09.2019

  Merhaba vajina daraltma operasyonu ve fiyatlar hakkında bilgi almak istiyorum

  Op. Dr. Burcu Saygan Karamürsel

  Öncelikle sayfamıza göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkürler. En kısa zamanda size geri dönüş yapıyoruz.

 • E
  Esmer02.09.2019

  İlk bebeğimi normal doğumla yaptım 4 kg üzerinde 20 yıl geçti üzerinden normal doğumdan kaynaklanan genişleme yıllar içerisinde çok hatasızlık vermeye başladı vajina daraltma yaptırabilirmiyim en önemlisi fiyatı nedir? Bilgilendirirseniz çok sevinirim. Teşekkürler

  Op. Dr. Burcu Saygan Karamürsel

  Öncelikle sayfamıza göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkürler. En kısa zamanda size geri dönüş yapıyoruz.

 • N
  Naz08.07.2019

  Merhaba kızlık zarı dikimi ve vajina daraltma operasyonu hakkında fiyat bilgisi alabilir miyim?

  Op. Dr. Burcu Saygan Karamürsel

  İyi günler,ilginiz için teşekkürler. En kısa zamanda size telefonla geri dönüş yapıyoruz.

 • C
  Cicek26.06.2019

  Karin germe oldum tayt giyemiyrum ön tarafimi yukari cok gerilmis ve cok şiş gorunuo bununla ilgili ne yapilabilinir?

  Op. Dr. Burcu Saygan Karamürsel

  Geçmiş olsun.Ameliyat sonrası erken dönemde ödem nedeniyle bu tür belirtiler normal olabilir, yine de ameliyatı yapan hekiminizle görüşmeniz daha uygun olur.

 • S
  Semra11.06.2019

  Vajinal daraltma operasyonu fiyatlarını öğrenebilir miyim?

  Op. Dr. Burcu Saygan Karamürsel

  Öncelikle,ilginiz için teşekkürler.Size en kısa sürede detaylı bilgi için dönüş yapıyoruz.

 • A
  Asl08.04.2019

  Merhabalar. Vajina daraltma ve kızlık zarı dikimi fiyatlarınızı öğrenebilir miyim ? Şimdiden teşekkür ederim.

  Op. Dr. Burcu Saygan Karamürsel

  Öncelikle ilginiz için teşekkürler.Hemen telefonla size dönüş yapıyoruz.Detaylı bilgi ve sorularınız için telefonda görüşmek üzere, iyi günler dileriz.

 • A
  Arzu25.09.2018

  Vajinoplasti yaptırmak istiyorum 3 normal dogum yaptım bazı sıkıntılarım var ara sıra öksürdüğümde idrar kaçırdığım oluyo ve ileriye dönük korkuyorum tabi birde başka sorunlar da olabiliyo bu arada fiyat almak istiyorum makul bi fiyat olursa cok sevinirim yanınıza gelmek isterim malum 3 çocuk okuyorlar biri de ankarada sizden cevap bekliyorum doktor hanim .O güzel kalbinize sığınarak ...

  Op. Dr. Burcu Saygan Karamürsel

  Gerek doğumlara bağlı vajinal genişleme, gerekse aynı nedenle oluşan idrar kaçırma problemleri aynı seansta yapılacak cerrahi müdahele ile düzeltilebilmektedir.Bu konuda kliniğimizden telefonla aranarak tarafınıza detaylı bilgi iletilecektir.Bize ulaştığınız için teşekkürler.

 • G
  Gülten08.09.2018

  Merhaba burcu hanım ben genital bölge dudak kücültme daraltma karın kerdirme bana ne kadara olur maddi durumu iyi biri değilim âmâ bu durum beni çok rahatsız ediyo karın bòlgemde çok aşırı yağlanma var ve yırtıklar çok 3tane normal doğumum ve 1tane sezeryan doğumum var 83 kiloyum amaliyat sonrası genital bölgemde bi sorun olurmu amaliyat sonrası sosyal hayatımı etkilermi bu durumuda rahatsız oluyorum psikolojim bozuluyor e-posta adresimize bakamazsak arayabilirmisiniz

  Op. Dr. Burcu Saygan Karamürsel

  Dudak küçültme ve karın germe operasyonları aynı seansta uygulanabilmektedir.Özellikle karın germe operasyonu sonrası bir süre istirahat gerekmektedir.İyileşme süreci tamamlandıktan sonra, sosyal hayatınızda bir olumsuzluğa sebep olmaz.Bu konuda kliniğimizden telefonla aranarak tarafınıza detaylı bilgi iletilecektir.Bize ulaştığınız için teşekkürler.

SORU SOR
SİZDEN GELENLER
İLGİLİ VİDEOLAR
GENİTAL ESTETİK için RANDEVU TALEBİ ve FİYAT ÖĞRENME

* Lütfen form alanlarını giriniz, bilgileriniz gizli tutulmaktadır.

Op. Dr. Burcu Saygan KaramürselOp. Dr. Burcu Saygan KaramürselJinekoloji, Genital Estetik, Doğum ve Perinatoloji Uzmanı
0312 219 22330545 219 2234