telefon+90312 219 22 33Op. Dr. Burcu Saygan KaramürselOp. Dr. Burcu Saygan KaramürselJinekoloji, Genital Estetik, Doğum ve Perinatoloji Uzmanı
SORU SOR

LABİOPLASTİ

Vajeni veya dış genitalyasından memnun olmayan pek çok genç kız veya kadın karşı cinsle sosyal arkadaşlıklardan bile kaçabilir. Hatta kliniğimize labioplasti, genital estetik için başvuran kişiler bu probleminden ötürü evlenemediğini bize itiraf etmiştir.
LABİOPLASTİ

Estetik algısı oldukça göreceli bir kavramdır. Kişiden kişiye, kültürler arasında ve hatta çağlar boyunca da değişkenlik göstermektedir. Ancak kesin olan bir şey varsa, o da günümüz toplumunda özellikle gençler arasında fiziksel özellikleriyle toplumda var olabilme anlayışının yaygınlık kazanmış olduğudur. Bu nedenle kadın ya da erkek her yaştan insan spor yapmakta, sağlıklı beslenmekte ve çeşitli kozmetik ürünler kullanmaktadır. Aynı şekilde vücutlarında bulunan, doğuştan gelen ya da sonradan gelişen, ancak estetik bulmadıkları tarafları ile ilgili cerrahi müdahelelere başvurmaktan kaçınmamaktadırlar. Tabi ki bu trendden Labioplasti de ayrı düşünülemez.

Bugün tüm dünyada designer vagina kavramı ile başlayan Labioplasti trendi hızla yayılmaktadır. Bu tür genital estetik cerrahi müdaheleler içerisinde en sık başvurulan operasyon Labioplasti ameliyatıdır.

Labioplasti ameliyatı cerrahi olarak genital bölgede bulunan iç ya da dış dudaklara yapılan müdahelelere verilen genel isimdir. Bu tür estetik cerrahi cerrahi müdaheleler içerisinde en sık başvurulan operasyon Labioplasti ameliyatıdır. Bu grup içerisinde aşağıdaki cerrahi operasyonlar yer almaktadır;

 • Labius minus küçültülmesi, en sık uygulanan işlemdir.
 • Labium majus küçültülmesi.
 • Labium majuslara yapılan yağ enjeksiyonu, büyütme amaçlı yapılan işlemdir.

Labioplasti Ameliyatında Labium Minus Küçültülmesi

Bugün Labioplasti denince akla gelen aslında labium minus yani iç dudaklara yapılan küçültme operasyonudur. Çünkü hastaların büyük bir kısmı iç dudaklardaki sarkma, renk koyulaşması, büyüklük farkı gibi nedenlerle başvurmaktadır.

Labioplasti (İç Dudak) Sarkması ve Büyümesi Neden olur?

Genellikle doğuştan gelen bir özellik olarak iç dudaklar arasında boyut farkı bulunabilir. Bunun dışında doğumlar, hormon kullanımı vb nedenlerle renk koyulaşması ve sarkma görülebilmektedir.

Labioplasti (İç Dudak) Sarkması Nelere Yol Açabilir?

Bu hastaların bir kısmı dar kıyafetler ya da mayo giydikleri zaman labiumlardaki fazla dokunun dışarıdan fark edildiği duygusuyla rahat edemezler. Ayrıca spor, bisiklete binme vb. aktivite sırasında rahatsızlık hissedebilirler. Bazı hastalar cinsel ilişki sırasında partnerlerinin bu Labioplasti (iç dudak) sarkması görüntüsünü estetik bulmayacağı endişesi taşıyabilirler. Bazıları ise gerilmeye bağlı cinsel ilişki sırasında ağrı hissettiklerini ifade ederler. Kimi hasta ise bu fazla dokuların altında terleme, fazla tahriş ve sık tekrarlayan enfeksiyonlardan şikayet eder.

Labioplasti Ameliyatının Yararları Nelerdir?

Labioplasti Ameliyatı Ankara gerek estetik,gerekse fonksiyonel yararları bulunmaktadır.

Labioplasti ameliyatı ile fazla dokuların çıkarılması sonrası, özgüven artışı, partnere karşı daha rahat hissetme ve cinsel ilişkiye daha kolay konsantre olmak mümkün olmaktadır. Özellikle eş zamanlı klitoris üzeri fazla dokuların çıkarılması ile cinsel uyarılma daha kolay olmaktadır.

Eskiye göre daha rahat bir şekilde dar pantalonitayt ve bikini giymek mümkün olur. Sık tekrarlayan vajinal enfeksiyonlar, yürüyüş, bisiklete binme vb. aktivite sırasındaki tahriş hissi kaybolur.

Labioplasti Ankara Fiyatları 2020

Labioplasti fiyatları 2020 yılında, farklı kliniklerde, kullanılan yöntem,malzeme ve anesteziye bağlı olarak farklılıklar olabilmektedir. Kliniğimizden bilgi almak için +90312 219 2233 numaralı telefondan bize Labioplasti ameliyatı fiyatlarını sorabilirsiniz.

Labioplasti Ameliyatı Kızlık Zarına Zarar Verir mi?

Labioplasti ameliyatı her yaştan hastada uygulanabilir ve kızlık zarına zarar vermez.

Labioplasti Ameliyatı Ankara Nasıl yapılır?

Bu hastalarda cerrahi operasyon ile bir ya da iki labiuma müdahele edilerek küçültme işlemi yapılabilir. Bu küçültme işlemi sırasında farklı cerrahi kesiler kullanılabilir.

Labioplasti Ameliyatı genellikle sedasyon eşliğinde lokal anestezi altında uygulanmaktadır. Bu şekilde hasta işlem sırasında ve sonrasında ağrı duymaz. İşlem sırasında uyduğu için, yapılan hiçbir müdaheleyi hissetmez. Bazı hastalarda, gerekli görülürse, hoodektomi, yani klitoris üzerinde bulunan fazla dokunun çıkarılması da eş zamanlı olarak uygulanabilen bir cerrahi müdaheledir. Çünkü labiumlar küçüldükten sonra, klitoris üzerinde bulunan  ve önceden dikkati çekmeyen fazla dokular, daha fazla göze batabilmekte ve hoş olmayan bir görüntü yaratabilmektedir.

Genellikle işlem günübirlik yapılır, yani hasta aynı gün evine hatta uzun yola gidebilir. İşlem sonrasında ,özellikle ilk birkaç gün dinlenmek önemlidir. Ödem ve hematom oluşumunu azaltmak için cerrahi sonrası 2-3 gün aralıklı buz uygulaması önerilmektedir.

Labioplasti Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hastalar evde aspirin harici ağrı kesici ilaçlar kullanabilir.

Labioplati sonrası ayakta duş yapılabilir. Ancak oturarak banyo yapmak, yüzmek, küvette yıkanmak önerilmez. Spor yapmak, bisiklete binmek gibi aktivitelere yaklaşık 4-6 hafta ara verilmelidir.

Genellikle işlem sonrası 4-6 hafta içerisinde bir kontrol planlanır ve ilk cinsel ilişki bundan sonra uygun olur. İlk 6 hafta lazer epilasyon, ağda, jilet vb. kullanımı önerilmez.

Labioplasti sonrası dikişler kendiliğinden erimektedir, alınmasına gerek yoktur.

Labioplasti Ameliyatında Doktor Seçimi

Labioplasi ameliyatında işlemler için hekim seçiminde, genital estetik cerrahi ve labioplasti konusunda deneyimi bulunan merkezler tercih edilirse, kanama, hematom vb. komplikasyonların riski azalmakta, sonuçlar daha yüz güldürücü olmaktadır.

Mons Pubis ve Labium Majuslar için Küçültme ya da Liposuction

Ani kilo almaya bağlı mons bölgesinde ve labium majuslarda sarkma ya da aşırı şişkinlik şikayeti ile nadiren başvuran hastalar olabilmektedir. Mons ve labium majuslar için liposuction işlemi, tek başına ya da kalça ve karın bölgesi için yapılan liposuction işlemi sırasında uygulanabilir. Lokal anestezi altında uygulanması mümkündür. Cilt sarkması bulunmayan hastalarda tercih edilebilir.

Ayrıca özellikle mide küçültme operasyonları sonrası görülebilen, hızlı kilo kaybı nedeniyle mons bölgesinde ya da labium majuslarda cilt sarkması bulunan hastalara wedge şeklinde doku çıkarılarak müdahele edilebilir.

Bazen karın ya da kalça bölgelerine uygulanan liposuction işlemi ile eş zamanlı yapılabilmektedir

Labium Majuslara Yağ Enjeksiyonu

Bazı hastalar yaşlanmaya ya da hızlı kilo kaybına bağlı , labium majus ,yani dış dudaklarda doku kaybından şikayet ederler. Bu gibi durumlarda lokal anestezi altında, vücudun başka bir yerinden liposuction ile  alınan yağ dokusu homojen olarak düşük basınçlı bir sistemle labium majuslara dolgu maddesi olarak enjekte edilebilir.Böylece daha genç ve dolgun bir görünüm sağlanmış olur.

Arzu eden hastalarda yapay dolgu maddeleri (hyaluronik asit içeren) kullanılabilmektedir. Gerek doğal, gerek yapay dolgu maddeleri, zaman içerisinde vücut tarafından emilebileceği için, belirli aralıklarla işlemin tekrarlanması gerekebilir.

OP. DR. BURCU SAYGAN KARAMÜRSEL CEVAPLIYOR
 • G
  G02.02.2020

  İyi günler Labioplasti ve beyazlatma işlemi yapıyorsanız ayrı ayrı fiyatlarını alabilir miyim

  Op. Dr. Burcu Saygan Karamürsel

  Öncelikle sayfamıza göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkürler. Buradan fiyat bilgisi paylaşamıyoruz ne yazık ki. Size en kısa zamanda ulaşıyoruz.

 • Ö
  Özlem09.01.2020

  Labioplasti ameliyat fiyatı nedir

  Op. Dr. Burcu Saygan Karamürsel

  İyi günler,sayfamıza göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkürler,en kısa zamanda size dönüş yapıyoruz.

 • B
  Ben09.01.2020

  Fiyatı ne ?

  Op. Dr. Burcu Saygan Karamürsel

  İyi günler,sayfamıza göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkürler,en kısa zamanda size dönüş yapıyoruz.

 • N
  Naz19.11.2019

  Merhaba labioplasti işlemi için fiyat bilgisi rica edebilir miyim

  Op. Dr. Burcu Saygan Karamürsel

  Öncelikle sayfamıza göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkürler. En kısa zananda size geri dönüş yapıyoruz.

 • E
  Ece12.11.2019

  Labioplasti ameliyatı ve genital bölge beyazlatma fiyatı öğrenebilir miyim ayrıca poliklinik Erzurum'da mı?

  Op. Dr. Burcu Saygan Karamürsel

  Öncelikle sayfamıza göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkürler.Ankara’dayız. En kısa zananda size geri dönüş yapıyoruz.

 • B
  Beyza28.09.2019

  Fiyat nedir

  Op. Dr. Burcu Saygan Karamürsel

  Öncelikle sayfamıza göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkürler. En kısa zananda size geri dönüş yapıyoruz.

 • S
  Serap28.09.2019

  Labioplast ameliyatı ne kadar

  Op. Dr. Burcu Saygan Karamürsel

  Öncelikle sayfamıza göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkürler. En kısa zananda size geri dönüş yapıyoruz.

 • B
  Busra626.09.2019

  merhaba labiopalsti için fiyat bilgisi alabilirmiyim ?

  Op. Dr. Burcu Saygan Karamürsel

  Öncelikle sayfamıza göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkürler. En kısa zamanda size geri dönüş yapıyoruz.

 • N
  Nida08.09.2019

  Merhaba fiyat bilgisi alabilir miyim

  Op. Dr. Burcu Saygan Karamürsel

  Öncelikle sayfamıza göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkürler. En kısa zamanda size geri dönüş yapıyoruz.

 • I
  Işıl27.08.2019

  Labioplasti ameliyatı fiyat ogrenebilir miyim

  Op. Dr. Burcu Saygan Karamürsel

  Öncelikle sayfamıza göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkürler.Fiyat bilgisi için size en kısa zamanda telefon ya da e mail yoluyla geri dönüş yapıyoruz.

 • B
  Brc29.07.2019

  Ameliyat ne kadar ?

  Op. Dr. Burcu Saygan Karamürsel

  Öncelikle sayfamıza göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkürler.Fiyat bilgisi için size en kısa zamanda telefon ya da e mail yoluyla geri dönüş yapıyoruz.

 • .
  .27.07.2019

  Fiyat?

  Op. Dr. Burcu Saygan Karamürsel

  Öncelikle sayfamıza göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkürler.Fiyat bilgisi için size en kısa zamanda telefon ya da e mail yoluyla geri dönüş yapıyoruz.

 • S
  Selcan15.07.2019

  Merhaba Labioplasti için fiyat bilgisi alabilir miyim?

  Op. Dr. Burcu Saygan Karamürsel

  Öncelikle sayfamıza göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkürler.Fiyat bilgisi için size en kısa zamanda telefon ya da e mail yoluyla geri dönüş yapıyoruz.

 • M
  Melis09.07.2019

  Merhaba labioplasti işlemi fiyatını öğrenebilirmiyim?

  Op. Dr. Burcu Saygan Karamürsel

  İyi günler, Öncelikle sayfamıza gösterdiğiniz ilgi için teşekkürler. Telefonla size bilgi için en kısa zamanda dönüş yapıyoruz.

 • B
  Ben Anneyim09.07.2019

  Merhabalar benim kizim 16 yadinda ve ic dudak sarkmasi var.ameliyat icin yas sınırı varmı ?

  Op. Dr. Burcu Saygan Karamürsel

  Öncelikle sayfamıza gösterdiğiniz ilgi için teşekkürler. Telefonla size en kısa zamanda dönüş yapıyoruz.

 • L
  Lazius02.07.2019

  Labioplasti ücretlerini öğrenebilir miyim? İşlem sonrası aynı gün taburcu olunuyor mu?

  Op. Dr. Burcu Saygan Karamürsel

  Öncelikle,ilginiz için teşekkürler.Size en kısa sürede detaylı bilgi için dönüş yapıyoruz.

 • K
  Kadın14.06.2019

  Merhaba lapioplasti için Fiyat bilgisi alabilir miyim acaba WhatsApp yada mail ile dönüş yapabilirsiniz

  Op. Dr. Burcu Saygan Karamürsel

  Öncelikle,ilginiz için teşekkürler.Size en kısa sürede detaylı bilgi için dönüş yapıyoruz.

 • M
  Merhaba Labioplasti Ameliyat Ücretini Öğrenebilirmiyim25.05.2019

  Merhaba labioplasti ameliyat ücretini öğrenebilir miyim

  Op. Dr. Burcu Saygan Karamürsel

  Öncelikle,ilginiz için teşekkürler.Size en kısa sürede detaylı bilgi için dönüş yapıyoruz.

 • K
  Kader06.05.2019

  Labioplasti fiyat nedir ne şartlarda ameliyat yapılıyor

  Op. Dr. Burcu Saygan Karamürsel

  Günaydın. Öncelikle ilginiz için teşekkürler. Size en kısa zamanda telefonla dönüş yapıyoruz.

 • B
  Buse28.04.2019

  Merhaba labioplasti için fiyat bilgisi alabilir miyim?

  Op. Dr. Burcu Saygan Karamürsel

  Öncelikle ilginiz için teşekkürler.Hemen telefonla size dönüş yapıyoruz.Detaylı bilgi ve sorularınız için telefonda görüşmek üzere, iyi günler dileriz.

 • F
  Fiyat26.04.2019

  fiyat ne kadar

  Op. Dr. Burcu Saygan Karamürsel

  Öncelikle ilginiz için teşekkürler.Hemen telefonla size dönüş yapıyoruz.Detaylı bilgi ve sorularınız için telefonda görüşmek üzere, iyi günler dileriz.

 • K
  Kadin14.04.2019

  Labioplasti ameliyatı fiyat bilgisi alabilir miyim

  Op. Dr. Burcu Saygan Karamürsel

  Öncelikle ilginiz için teşekkürler.Hemen telefonla size dönüş yapıyoruz.Detaylı bilgi ve sorularınız için telefonda görüşmek üzere, iyi günler dileriz.

 • G
  Gizem08.04.2019

  Labioplasti ameliyat fiyatını öğrenebilir miyim

  Op. Dr. Burcu Saygan Karamürsel

  Öncelikle ilginiz için teşekkürler.Hemen telefonla size dönüş yapıyoruz.Detaylı bilgi ve sorularınız için telefonda görüşmek üzere, iyi günler dileriz.

 • Y
  Yaren06.04.2019

  Labioplasti fiyatını öğrenebilir miyim whatsapp üzerinden dönüş yaparsanız sevinirim

  Op. Dr. Burcu Saygan Karamürsel

  Öncelikle ilginiz için teşekkürler.Hemen size dönüş yapıyoruz.Detaylı bilgi ve sorularınız için telefonda görüşmek üzere, iyi günler dileriz.

 • M
  Mrl05.04.2019

  Merhabalar ben labioplasti için fiyat bilgisi alabilir miyim

  Op. Dr. Burcu Saygan Karamürsel

  Öncelikle ilginiz için teşekkürler.Hemen telefonla size dönüş yapıyoruz.Detaylı bilgi ve sorularınız için telefonda görüşmek üzere, iyi günler dileriz.

 • B
  Berfin31.03.2019

  lapioplasti için fiyat alabilrmiyim?

  Op. Dr. Burcu Saygan Karamürsel

  Öncelikle ilginiz için teşekkürler.Hemen telefonla size dönüş yapıyoruz.Detaylı bilgi ve sorularınız için telefonda görüşmek üzere, iyi günler dileriz.

 • C
  Canan13.03.2019

  Labioplasti ve diş dudaklara yağ enjekte etme ücretleri nedir öğrenebilir miyim

  Op. Dr. Burcu Saygan Karamürsel

  Öncelikle ilginiz için teşekkürler.Hemen telefonla size dönüş yapıyoruz.Detaylı bilgi ve sorularınız için telefonda görüşmek üzere, iyi günler dileriz.

 • A
  Ada Nur17.12.2018

  Merhaba Labioplasti için fiyat bilgisi alabilir miyim?

  Op. Dr. Burcu Saygan Karamürsel

  Günaydın.Size hemen telefonunuzdan dönüş yapıyoruz.İlginiz için teşekkürler.

 • E
  Esra03.12.2018

  Merhaba labioplasti işlemi için fiyat bilgisi rica edebilir miyim? Mail veya WhatsApp ile dönüş yapabilirsiniz. Teşekkürler

  Op. Dr. Burcu Saygan Karamürsel

  Size fiyat bilgisi için telefonunuzdan dönüş yapıyoruz.İlginiz için teşekkürler.

SORU SOR
SİZDEN GELENLER
İLGİLİ VİDEOLAR
GENİTAL ESTETİK için RANDEVU TALEBİ ve FİYAT ÖĞRENME

* Lütfen form alanlarını giriniz, bilgileriniz gizli tutulmaktadır.

Op. Dr. Burcu Saygan KaramürselOp. Dr. Burcu Saygan KaramürselJinekoloji, Genital Estetik, Doğum ve Perinatoloji Uzmanı
0312 219 22330545 219 2234